Gadżety fana jednośladów. Co przyda się na rowerze? Odzież i wyposażenie

Nawet jeśli jeździmy rowerem tylko amatorsko i nasze wyprawy odbywają się raz na jakiś czas, to jednak podczas regularnej aktywności na rowerze wiele gadżetów oraz odpowiednia odzież okazują się być niezwykle przydatne. Co będzie nam potrzebne, jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z kolarstwem?

Dobry rower, czyli jaki?

Z pewnością każdy fan jednośladu przyzna, że nie chodzi o to, by swoją przygodę z rowerem rozpoczynać od wydatków rzędu kilku tysięcy złotych na idealny rower i markową odzież. Na takie inwestycje pozwalamy sobie raczej już wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że jazda rowerem stała się naszą pasją. Wtedy, kupowanie lepszego sprzętu staje się naturalną konsekwencją rozwoju naszych umiejętności. Na początku wystarczą nam po prostu chęci i dobry rower. Co to znaczy? Przede wszystkim wygodny i oczywiście sprawny. Możemy kupić sobie na przykład model używany. Wybierzmy taki, który odpowiada naszym zainteresowaniom – czy chcemy uprawiać kolarstwo szosowe, czy może raczej zdecydujemy się na bardziej intensywną formę górską. Rowery przeznaczone do innych nawierzchni sporo się różnią.

Odzież – jaką wybrać?

Z ubraniami jest podobnie jak z rowerem. W Polskich sklepach znajdziemy odzież zróżnicowanych cenach i zdecydowanie nie warto od razu wybierać tych najdroższych. Pierwszy zestaw ubrań na rower wcale nie musi składać się z odzieży “typowo rowerowej”. Większe zakupy pozostawmy na czas, kiedy już będziemy dobrze wiedzieli, co jest nam potrzebne. Z pewnością nie musimy wyposażać się w odzień “pro”, ale na pewno w taką, która pozwoli nam dobrze się czuć i zapewni nam komfort cieplny.

Na zakupy dobrze udać się do jednego z popularnych sieciowych sklepów sportowych, jak na przykład Decathlon, 4Faces, Go Sport czy Martes Sport. W każdym z nich znajdziemy znane marki odzieży na rower, które nie spustoszą naszej kieszeni.

Jeśli jednak zdecydujemy się wreszcie na nieco wyższą inwestycję i postanowimy sięgnąć po odzież profesjonalną i z górnej półki, to z pewnością znajdziemy ją w sklepach typowo rowerowych – zarówno stacjonarnych, jak i online.

Gadżety dla rowerzysty

Poza odzieżą, odrębną kategorią są gadżety na rower. Mowa zarówno o sprzęcie, takim jak torby, plecaki, sakwy czy pompka i oświetlenie, ale również o gadżetach, które na przykład pomagają nam w kontrolowaniu swoich postępów. A zatem mierzą tempo, przebyte kilometry, spalone kalorie czy monitorują pracę naszego organizmu. Kamerki rowerowe, latarki, zabezpieczenia roweru, odblaski i akcesoria zabezpieczające rowerzystę – wszystko to może się nam przydać.

Jeśli należymy do tych klientów, którzy lubią akcesoria rowerowe najpierw zobaczyć, to z pewnością wybierzemy sklepy stacjonarne, takie jak te wymienione powyżej. W Decathlonie znajdziemy niemal wszystko, co potrzebne – od najniższej, do najwyższej półki. Jest to hipermarket sportowy z bogatym wyborem i konkurencyjnymi cenami. Jeśli jednak już znamy konkretne marki i dobrze wiemy, czego szukamy, możemy zaopatrzyć się w jednym z wielu internetowych sklepów dla rowerzystów, na przykład CentrumRowerowe.pl, Cycleshop.pl, Mikesport.pl czy też u jednego ze sprzedawców w serwisie Allegro.