Najlepsze rowerowe gry online

Jazda rowerem to dla wielu osób prawdziwa pasja. Ale przecież nie wszyscy koniecznie chcą rzeczywiście przemierzać kilometry swoim jednośladem. Do szczęścia wystarczy im po prostu dobra symulacja w grze online. W tej chwili nie mówimy o zakładach online i polowaniu na kody bonusowe na polskie-zaklady-bukmacherskie.pl. Niektórzy lubią pojeździć wirtualnie w śnieżne, zimowe wieczory w oczekiwaniu na nowy sezon rowerowy. 

Coś dla fanów ekstremalnych przeżyć: MTB Freeride

Jeśli można powiedzieć, że gra, w której jeździmy na rowerze, może dostarczyć przeżyć ekstremalnych czy realistycznych doznań, to z pewnością MTB Freeride jest właśnie taka. Zgoda, zauważy ktoś – nie jest to gra typowo internetowa. Trzeba ją pobrać na komputer, ale ten symulator jest z pewnością tego wart. Świetna grafika, fajne efekty dźwiękowe i oszałamiające zjazdy, które niejednego gracza przyprawią o dreszczyk emocji – tak w skrócie można podsumować tę grę.

Do wyboru jest kilka kamerek – w tym oczywiście widok z perspektywy rowerzysty, który w połączeniu z doskonałą grafiką naprawdę pozwoli poczuć się jak podczas prawdziwego zjazdu. Cały czas widzimy swoje ręce na kierownicy, co jeszcze bardziej przypomina realną jazdę.

W grze chodzi oczywiście o zaliczanie coraz nowszych tras, ale to wcale nie jest łatwe. Nie raz zdarzy się przewrócić, przy złym wyskoku możemy połamać rower, a nawet siebie (tzn. wirtualnego rowerzystę, którym jesteśmy). Można też wykonywać różne sztuczki i rowerowe tricki. To dopiero jest frajda! Po kilku ukończonych przejazdach nagrodą jest szybszy rower.

BMX: akrobacje dla zawodowców

Przejdźmy do gier stricte online’owych. Takich gier w sieci jest mnóstwo, a jedną z nich jest BMX: akrobacje dla zawodowców

To typowa gra, w której pokonujemy kolejne poziomy, wykonując coraz trudniejsze akrobacje: przeskoki czy salta w przód i w tył. Każdą z plansz przejść można po zdobyciu minimalnej liczby punktów, ale przecież nie o to chodzi, tylko o coraz lepsze wyniki. W miarę coraz lepszych osiągów zdobywamy też coraz lepsze rowery. Jest to gra bardziej dla młodszego użytkownika.

Niestety,minusem jest średnia grafika, nawet jak na grę online.

Dla fanów komiksówek: Wyscig na BMX-ie Scooby’ego

Kim jest Scooby Doo każdy chyba wie. Spragnieni prostej rozrywki z pewnością z uśmiechem spróbują swoich sił w grze, w której jako pies Scooby ścigamy się rowerem z… mumią. Po drodze mijamy kości, burgery i inne przysmaki. Chodzi o to, by do mety dojechać przed goniącą naszym rywalem.  Gra jest prosta i na pewno szybko może się znudzić, choć z pewnością jest idealna na “odmóżdżenie”. Nie wiadomo, na ilu planszach się kończy. Ciekawe czy ktoś doszedł do ostatniej…

Rower górski

Jedną ze starszych już gier online w tematyce rowerowej jest gra, nazwana po prostu “Rowerem górskim”. Takim właśnie rowerem wykonujemy różne akrobacje, które premiowane są punktami. Nie są one łatwe do wykonania, a mankamentem gierki jest z pewnością brak instrukcji. Wszystkiego trzeba uczyć się metodą prób i błędów. Na tej grze z pewnością “wychowało” się kilka roczników uczniów i studentów, którzy nudzili się na zajęciach komputerowych.

Pomysł dobry, choć prosty, sama gra szybko się ładuje. Spotkać ją można w różnych seriwsach internetowych z grami. Podobną grą jest “Rower górski 3D”. Tu już jedziemy w wyścigu po okrążeniach, zbieramy gwiazdki i omijamy przeszkody.

Gier jest bardzo wiele. Możemy grać Scoobym, a nawet dinozaurem. Możemy jeździć rowerem górskim, BMX-em, czy holenderką. Chcąc pojeździć na rowerze wirtualnie z pewnością każdy znajdzie w sieci coś dla siebie.