Najlepsze wyścigi kolarskie do obstawiania w zakładach bukmacherskich na całym świecie

Kolarstwo to fascynująca dyscyplina, która na całym świecie ma setki tysięcy fanów. Jedni wolą aktywnie uprawiać ten sport. Inni wolą przyglądać się mu na przykład podczas zawodów kolarskich, stojąc na boku i śledząc mknących zawodników. Jeszcze inni lubią – choć w zawodach nie biorą udziału – poczuć dreszczyk emocji. A ten z pewnością daje im obstawianie zwycięzców i przegranych w najważniejszych światowych imprezach rowerowych. Bukmacherzy w Polsce mają z pewnością szeroki wybór gier, w tym rowerowych.

Które kolarskie wyścigi można obstawiać?

Fani zakładów bukmacherskich i miłośnicy rowerów mają z czego wybierać. Co roku odbywa się wiele ważnych imprez kolarskich, z których większość – jeśli nie każda – pojawia się w rekordach największych portali bettingowych. Kolarstwo szosowe, górskie, zawody na torach obwodowych czy wyścigi przełajowe – każdy z typów kolarskich zawodów można obstawiać na wybranych stronach. Zatem – do wyboru, do koloru! Oto kilka popularnych imprez kolarskich, które można obstawiać.

Mistrzostwa Świata w jeździe na rowerze klasycznym 2018

W tym roku te mało znane mistrzostwa odbędą się w Innsbrucku. Mówiąc mało znane mamy na myśli zestawienie choćby z legendarnym już Tour de France, choć zawody te nadal śledzą miliony ludzi na całym świecie. Co ważne – i dlatego zaczynamy to zestawienie właśnie od tej imprezy – nadchodząca edycja odbędzie się już niebawem: we wrześniu.

Mistrzostwa Świata w jeździe na rowerze klasycznym w Innsbrucku ruszają dokładnie 22 września i potrwają osiem dni. Finał przewidziany jest na 30 września 2018. Będzie to wielkie kolarskie wydarzenie i gratka dla fanów obstawiania zakładów. Z pewnością dostępne będzie na większych platformach bettingowych, a jego przebieg będzie można obserwować za pośrednictwem mediów z całego świata. 700 redaktorów sportowych, 40 stacji telewizyjnych i blisko 200-milionowa widownia w 150 krajach całego świata.

Zawody te przebiegać będą wspaniałą trasą, która zachwyci widzów przed telewizorami: poprzez pasma górskie takie jak Nordkette, Patscherkofel i nie tylko.

Co ważne, do obstawiania podczas tej imprezy będzie z pewnością wiele różnych zdarzeń, bo podczas imprezy odbędą się liczne zawody dla kobiet i dla mężczyzn: wyścig ze startu wspólnego mężczyzn/kobiet, indywidualna jazda na czas mężczyzn/kobiet, drużynowa jazda na czas mężczyzn/kobiet, a także wyścigi juniorskie.

Tour de France

Tour de France to zdecydowanie jedna z najbardziej znanych imprez kolarskich na świecie. Zaliczany jest do trójki tych najważniejszych. Jednocześnie jest to też najstarsza tego typu impreza na świecie. Odbywa się corocznie od 1903 roku, z wyjątkiem lat w okresie pierwszej i drugiej wojny światowej. Fakt ten stanowi o niezwykłym prestiżu wydarzenia i sprawia, że corocznie przyciąga ono najznakomitszych światowych kolarzy.

Poza wspaniałą historią, Tour de France uznawany jest też za jeden z trudniejszych wyścigów kolarskich. Jego trasa zwykle przebiega na terytorium Francji – od czego zresztą pochodzi nazwa rajdu – jednak niekiedy wiedzie również krajami ościennymi. Jego najtrudniejsze etapy prowadzą przez odcinki Alp i Pirenejów.

Występ w Tour de France dla wielu kolarzy jest prawdziwym marzeniem. Nie tylko ze względu na renomę i wysoką trudność wyścigu, ale również z powodu niezwykłej medialności tego wydarzenia. Jeśli chodzi o imprezy kolarskie, jest to ta najbardziej obserwowana i śledzona na całym świecie – aż w 180 krajach na świecie, ale liczba dziennikarzy sportowych, którzy TdF relacjonują, rośnie z każdym rokiem.

Dzięki temu każdy fan obstawiania zakładów dobrze wie, co wydarzyło się każdego dnia na trasie. Za wspomnianą popularnością idzie oczywiście również popularność na portalach bettingowych. Każdy szanujący się serwis bukmacherski umożliwia obstawianie tego wydarzenia.

Jakie jeszcze zawody kolarskie można obstawiać? Aby nie opisywać już w detalach, wspomnijmy m.in. o Giro d’Italia, Vueltą a España (dwa kolejne obok TdF najważniejsze wydarzenia kolarskie) czy też – dla polskich widzów – Tour de Pologne.

Art.spons.